Promovim i aplikacionit “Rruga organike”

Organizata e konsumatorëve të Maqedonisë (OKM), Asociacioni për nisma zhvillimore “Zenit” dhe Shoqata e agro-gazetarëve “Media Plus” sot do ta promovojnë aplikacionin “Rruga organike” për telefona mobil.

Aplikacioni mundëson kërkim dhe planifikim i vizëts së prodhuesve të ushqimit organik në Maqedoni, restorante, shitore, objekte turistike të cilat ofrojnë ushqim organik, transmeton MIA.

Është përgatitur në kuadër të projektit “Kaloni në organike – konsumatorët në fokusin e politikave bujqësore”, financuar nga Bashkimi Evropian me qëllim të ngritjes së vetëdijes publike dhe rritjes së besimit të konsumatorëve në prodhimin organik, benefitet e tij shëndetësore, ekologjike dhe sociale.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP