BDI dhe BESA në rajonin e Dibrës, LSDM në Koçan, VMRO-DPMNE në Kriva Pallankë

Partitë, koalicionet dhe kandidatët e pavarur sot me tubime dhe takime me qytetarë e vazhdojnë fushatën zgjedhore.

Bashkimi Demokratik për Integrim do të ketë takime me qytetarë në Banjat e Dibrës, ndërkaq Lëvizja BESA organizon takime me qytetarë në Dibër.

Aktivitetet e sotme koalicioni “Jetë në Maqedoni”, i kryesuar nga LSDM do t’i fillojë me takime me qytetarë në Çeshinovë Obleshevë dhe Zërnovc, ndërkaq tubime do të mbajë në VInicë dhe Koçan.

Koalicioni “Për Maqedoni më të mirë” i kryesuar nga VMRO-DPMNE do të mbajë takime me qytetarë në Rankovc dhe Nagoriçan të Vjetër dhe tubime në Kratovë, Probishtip dhe Kriva Pallankë.

Fushata për rrethin e parë zgjedhor do të përfundojë më 13 tetor në orën 24.

Zgjehdjet e gjashta lokale në Maqedoni janë caktuar për më 15 tetor, ndërsa do të mbahen në 3.480 vendvotime në 80 komuna dhe në Qytetin e Shkupit.

Rrethi i dytë i zgjedhjeve është caktuar dy javë më vonë, më 29 tteor. Fushata zgjehdore për rerthin e dytë përfundon më 27 tetor në orën 24.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP