Hamilton, “pole position” dhe rekord në Japoni

Lewis Hamilton ka marrë “pole position” e 71 në karrierën e tij, duke vendosur kohën më të shpejtë në provat zyrtare për Çmimin e Madh të Japonisë, transmeton Top Channel. 

Hamilton arriti kohën 1:27:316, e cila është edhe rekord për këtë pistë. Kohën e dytë më të mirë e mori piloti tjetër i Mercedes, Valtteri Bottas, ndërsa vendi i tretë i takon Vettel.

Vetëm vendi i gjashtë për Raikkonen, megjithatë piloti i Ferrarit së bashku me Bottas janë penalizuar me nga 5 vende për shkak të ndryshimit të kambios.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP