Prag tragjedie në aeroportin e Dyseldorfit! (VIDEO)

Era e fortë në aeroportin e Dyseldorfit në Gjermani mund të kishte shkaktuar një tragjedi të vërtetë gjatë uljes së një Airbus A380, i cili është avioni më i madh i pasagjerëve në botë, me 500 vende, shkruan Top Channel.

Vështirësitë e uljes së avionit në pistë ditën e enjte, si pasojë e erës së fortë, janë filmuar nga kamerat.

Pozicionimi i avionit në momentin që rrotat prekin pistën nuk është aspak i mirë, ndërsa për pak sa nuk ka dalë nga pista. Pilotët kanë bërë maksimumin e mundshëm dhe kanë arritur të evitojnë ndoshta një ngjarje tragjike pa asnjë person të plagosur.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP