Iniesta nënshkruan “kontratë të përjetshme” me Barcelonën

 Klubi i futbollit Barcelona bëri të ditur sot se Andres Iniesta (33) ka nënshkruar “kontratë të përjetshme” me gjigandin katalanas, ashtu që do të mbetet deri në fund të karrierës në Camp Nou, transmeton Anadolu Agency (AA).

Akti solemn i firmosjes së kontratës me Iniestën do të mbahet në Camp Nou, ndërsa mesfushori i shkëlqyeshëm dhe presidenti i klubit Josep Maria Bartomeu do t’i drejtohen opinionit.

Iniesta si një djalosh dymbëdhjetë vjeçar nga Albaceta arriti në akademinë e Barcelonës.

Për ekipin e parë të “Barçës” debutoi në moshën 18 vjeçare dhe që atëherë luajti madje 639 ndeshje zyrtare, me çka është i dyti në historinë e klubit. Nga viti 2015 Iniesta është kapiteni më me trofe i klubit katalanas. Së bashku me Lionel Messin mban rekordin e klubit për nga numri i trofeve të fituara.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP