Ja si janë rejitngjet e partive për zgjedhjet lokale, sipas anketës së “Brima Gallup” (FOTO)

Votuesit janë më të gatshëm që t’i votojnë kandidatët e LSDM-së për zgjedhjet lokale, tregon anketa e “Brima Gallupit”, njofton Portalb.mk.

“Nga votuesit 25.2% janë të ndarë që të votojnë për kandidatët e LSDM-së në zgjedhjet lokale, ndërkaq 20.6% për kandidatët e VMRO-DPMNE. Te blloku i partive shqiptare tani për tani BDI  ka rejting më të lartë me 6.1%, partia Aleanca për Shqiptarët 5.1%, Lëvizja BESA 4.0%, ndërkaq PDSH 2.0%. Përqindja e atyre që nuk kanë përgjigje dhe i atyre që nuk do të votojnë është 33.7%”, thuhet në anketën e “Brima Gallup”.

brima

Për qytetin e Shkupit, qytetarët me 29.7% do ta votonin LSDM-në, ndërkaq VMRO-DPMNE 26.5%.

sk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP