Një profesor universitar në UT është përpjekur t’i pret venat me brisk rroje

Dje në mesditë në Sektorin për Punë të Brendshme në Tetovë, është denoncuar se A.F. (33), i punësuar si profesor në Universitetin e Tetovës, në hollin e rektoratit dy herë është përpjekur që t’i pret venat me brisk të rrojës, informojnë për Portalb.mk nga MPB.

“Sekretari i Universitetit fillimisht e ka ndaluar, ndërkaq më pas edhe një person nga sigurimi e kanë penguar që personi në fjalë ta lëndojë veten. Pastaj, është dërguar në zyrtar e sekretarit të Universitetit, ndërkaq më vonë është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës”, thonë nga MPB.

Policia e ka foto-dokumentuar ngjarjen, ndërkaq më pas ka biseduar edhe me personin në fjalë. SPB Tetovë po punon për zbardhje ne rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP