#Debatpernime solli premtime edhe për Kërçovën (VIDEO)

18:45- Në #Debatpernime në Portalb.mk ku sonte përballë Jeta Xharrës ishte kandidati i vetëm shqiptar për kryetar komune të Kërçovës, Fatmir Dehari, krahas asaj që u shpalosën problemet e shumta që përballen kërçovarët u dhanë edhe premtime të shumta për zgjidhjen e të njëjtave.

LEXO: Si do të kthehen mërgimtarët në Kërçovë? Dehari premtoi hapje të zonave industriale (VIDEO)
LEXO: Dehari: Deponia, ujësjellësi dhe jorevitalizimi i Kalasë së Kërçovës brenga të kaluara (VIDEO)
LEXO:  #Depatpernime: Spitali i Kërçovës pa zgjidhje, kultura do të marrë 100 mijë euro përkrahje
LEXO: #Debatpernime solli premtime edhe për Kërçovën (VIDEO)

Dehari premtoi se problemet me deponinë, migrimi i të rinjve, ulja e nxënësve në shkolla fillore, hapja e vendeve të reja të punës, mungesa e zonave të lira ekonomike si dhe moszhvillimi i kulturës do të jenë brenga të kaluara, sepse me ardhjen e tij në pushtet, do të zgjidhen.

Përndryshe, këto premtime u dhanë sonte në debatin “Jeta në Maqedoni” të udhëhequr nga moderatorja Jeta Xharra. Ky debat u realizua në partneritet të Portalb.mk, Vërtetmatës.mkKallxo.mk dhe TV Art Chanell.

Nesër ju pret Komuna e Dibrës.

*******************************************

Pas GostivaritSarajitStrugësTetovës dhe Çairit, sot në #Debatpernime do të shpalosen problemet e banorëve të Komunës së Kërçovës, njofton Portalb.mk.

Me moderatoren Jeta Xharra sot do të përballet kandidati i vetëm shqiptar nga radhët e Bashkimit Demokratik për Integrim (BDI), Fatmir Dehari.

Kujtojmë se kjo është hera e parë që në zgjedhje lokale në Maqedoni organizohet #Debatpernime debat ky që është realizuar në partneritet të Portalb.mkKallxo.com dhe Vërtetmatës.mk.

Debati do të transmetohen në Facebook të Portalb.mk dhe Kallxo.com.

Në #DebatPernime që realizohet me ndihmën e TV ART dhe BIRN Maqedoni, deri sot përballëm kandidatët dhe ofertat e tyre politike për komunat ÇairTetovëStrugëSaraj dhe Gostivar.

 

Nga debati në Gostivar:

LEXO: #Depatpërnime, përfundimisht zgjidhje për deponinë Rusino në afërsi të Gostivarit 
LEXO: #Debatpernime, ja çfarë është prioritet për kryetarin e ardhshëm të Gostivarit
LEXO: #Debatpernime solli premtime të shumta për gostivarasit (VIDEO)
LEXO: Si do të zgjerohet bulevardi Braqa Gjinovci dhe kthehet tregu i gjelbër në Gostivar?!
L
EXO: Brenda një viti në Gostivar do të ndërtohen 7 çerdhe

Nga debati në Saraj:

LEXO: Mbeturina në Matkë, Treskë dhe Vardar?! Ja çfarë premtohet në #Debatpërnime (VIDEO)
LEXO: #Debatpernime, poliklinikën e Sarajit e premtoi për më 2018 (VIDEO)

LEXO: Shkolla në Çajlane dhe çerdhja e Kondovës do të ndërtohen më së voni deri më vitin 2019 (VIDEO)
LEXO: #Debatpernime, 30% e buxhetit të Komunës së Sarajit do të shkojë për asfalt (VIDEO)
L
EXO: #Debatpernime, premtime të shumta për vetëm 20 milion euro buxhet të Sarajit (VIDEO)

 

Nga debati në Strugë:

LEXO: #Debatpernime në Strugë, ja çfarë premtojnë kandidatët për kryetar komune (VIDEO)
LEXO: Parkingjet në Strugë, ja çfarë zgjidhje premtojnë kandidatët për kryetar (VIDEO)
LEXO: #Debatpërnime, problemi i ujit në Strugë: Ja çfarë premtojnë kandidatët (VIDEO)
LEXO: #Debatpernime në Strugë, kandidatët premtojnë rregullimin e pishinës së mbyllur

Nga debati në Tetovë:

LEXO: #Debatpërnime tetovarëve u solli premtime të shumta me afate e mënyra (VIDEO)
LEXO: Kandidatët e Tetovës, për katër vjet do të miratojnë më shumë se gjysmën e kërkesave për legalizim
LEXO: Çfarë do të ndodh me trafikun në Tetovë? Ja çfarë premtojnë kandidatët (VIDEO)

LEXO: Fabrikë reciklimi apo stacion selektimi? Ja si do të zgjidhet problemi me mbeturinat në Tetova

Nga debati në Çair:

LEXO: Si do të zgjidhet halli me rrugët e ngushta e ndërtimet e egra? Premtojnë kandidatët e Çairit (VIDEO)
LEXO: Kandidati i BDI-së premton renovim të shkollave e çerdhe në Çair (VIDEO)
L
EXO: Kandidati i ‘Besa’: Arsimtarët në Çair jetojnë nën presion të BDI-së (VIDEO)

LEXO: Faruk Avdiu: Kolegët nuk guxojnë të ma bëjnë ‘Like’ (VIDEO)
L
EXO: Orana: Do të përballem me ‘Mafinë Urbane’ në Çair (VIDEO)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP