Gratë e Britanisë inspirohen nga Middleton për shtatëzanitë e lindjet

Tashmë Dukesha e Kembrixhit është më mirë nga gjendja shëndetësore. Planet e saj për të lindur fëmijën e tretë në Kensington Palace kanë shtuar interesimin e grave britanike për të lindur në shtëpi. Qëkur Middleton ka shprehur këtë dëshirë për të sjellë në jetë fëmijën e tretë, janë shtuar edhe kërkesat e grave britanike me 44%.

Kate dëshironte që të lindte në Kensington Palace edhe vogëlushen Charlotte, por nuk mundi pas këshilimeve mjekësore që mori. Familja mbretërore nuk e ka konfirmuar ende  nëse e kanë vendosur, por as e ka mohuar si mundësi, përcjell Bordo.al. 

21% të të rriturve, sidomos nënave që u bënë pjesë e një sondazhi në Britaninë e Madhe pohuan se inspirohen prej familjes mbretërore në lidhje me shtatëzanitë. Vetë drejtoresha e mamive, Linda Ryceland pohoi rritjen interesimit dhe kërkesave për lindje në shtëpi. Sipas saj, nënat e reja e shohin si një mundësi të arritshme e të përballueshme. Ajo ka shtuar se edhe gratë e udhëhequra nga karriera profesionale dhe partnerët e kanë mbështetur këtë ide.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP