Largimi i Barçës, bëhet gati super kampionati me 20 klubet më të mëdha

Nëse Katalonja fiton pavarësinë atëherë është e pashmangshme largimi i Barcelonës nga La Liga.

Ditët e fundit Spanja është duke kaluar momente tensioni për shkak se Katalonja bëri referendum për shpalljen e pavarësisë.

Tabloidi britanik “The Sun” ka publikuar sot një artikull ku shkruan se United, City, Chelsea dhe Tottenham po e monitorojnë me shumë kujdes situatën për t’u bërë pjesë e Superligës Europiane.

Kompeticioni më i madh në botë është një projekt i klubeve më të fuqishme në botë, teksa pjesë e saj duan që të bëhen ekipet më të mëdha në Europë.

“Ideja e një Superlige të madhe europiane është përfolur prej vitesh nga klube të mëdha, por largimi i mundshëm i Barcelonë nga La Liga mund të sjellë zhvillime të reja. 20 skuadra mund të bëhen pjesë e këtij super kampionati. Klubet e mëdha duan që të fitojnë shuma sa më të mëdha, duke luajtur në një kompeticion së bashku do të jetë edhe më e thjeshtë”, shkruan “The Sun”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP