UEFA shpërblen ekipet e Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës shpërbleu me fondin e UEFA-s dy ekipet përfaqësuese të shtetit shqipfolës në garat europiane për sezonin 2017/18, transmeton Top Channel.

Kampionia e Kosovës, Trepça ’89 ishte pjesë e kualifikimeve për Ligën e Kampionëve, kurse Prishtina përfaqësoi vendin në Europa League.

Ekipi nga Mitrovica mori thuajse gjysmë milion Euro nga UEFA kurse skuadra kryeqytetase është shpërblyer me 215 mijë euro, pasi u kualifikua në raundin e parë pareliminator të Europa League, ku u eliminua nga ekipi suedez i Norrkoping.

Ndërkohë sipas FFK, prioritet mbeten kompletimi i tre stadiumeve ku do të luajnë skuadrat e Kosovës, po ashtu edhe ekipet përfaqësuese.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP