Patate të pjekura me vezë (Video)

Doni të keni një darkë të shijshme për tërë familjen?

Lajmi.net sjell më poshtë recetën e cila përgatitet në çast. Këta janë përbërësit:

4 Patate të mëdha

2 Qepë

2 Gota ujë

2 Decilitra vaj

Pak erëza të thata

Pak kripë

Pak piper

Për shtesë:

3 Vezë, 4 lugë miell, 4-5 lugë vaj, erëza të thata, piper, ujë (bën edhe 100 g kaçkavall)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP