Incident me armë zjarri në Kërçovë, plagoset kandidati i pavarur për këshilltar Alit Abazi

Sonte në  ora 18:45 në Kërçovë ka ndodhur një aksident me armë zjarri me ç’rast  kanë mbetur të plagosur tre persona, mes tyre edhe kandidati i pavarur për këshilltarë  Alit Abazi.  Alsat mëson se përveç Abazit gjatë incidentit është plagosur edhe Destan Abdiu dhe një person tjetër, njofton Alsat M.

Incidenti është konfirmuar edhe nga Ministria e Brendshme.

“A.A. i lindur në vitin 1959 sonte rreth orës 18:45 minuta në Bulevardin “Liria” ka takuar dhe ka gjuajtur në drejtim të tyre D.A. gjithashtu i lindur në vitin 1959 dhe SH.D. i lindur në vitin 1963, që të tre nga Kërçova.  Personat me iniciale D.A. dhe A.A për shkak të lëndimeve serioze janë nisur për në klinikat e Shkupit, derisa SH.D. është ndalur për kurim në spitalin e Kërçovës”, njoftojneë nga Sektori për Punë të Brendshme.

Policia menjëherë pas incidentit ka arrestuar  personin A.A. Sipas të dhënave të para, shkak i sulmit kanë qenë disa mosmarrëveshje për të cilët ka pasur edhe proces gjyqësor.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP