Shkëndija me përmbysje merr fitoren e radhës

Është përmbyllur java e shtatë e Ligës së Parë të Maqedonisë në futboll, me skuadrën e Shkëndijës që ka vazhduar me fitore. Kësaj radhe viktimë e “kuqezinjve” ishte skuadra e “Skopjes”, e cila edhe pse kishte epërsi me rezultat 1:0, nuk arriti ti bëjë ballë sulmit “vrasës” të Shkëndijës, e përbërë nga dyshja Ibraimi – Hasani, të cilët ishin arkitektët e fitores së radhës, që e le të vetmuar ekipin tetovar në kreun e tabelës.

Ndërkohë edhe Vardari ka marrë fitore me vlerë duke e mundur Pelisterin në Manastir me vetëm një gol të shënuar. Por befasia e kampionatit vazhdon të mbetet Akademija Pandev, skuadër kjo që sapo është ngjitur ne Ligën e Parë dhe po mban edhe më tej pozitën e dytë. Kësaj radhe djemt nga Strumica e kanë mundur Rabotniçkin që vazhdon të tregojë krizë të madhe me rezultat 1:2. Sileksi ka mundur Pobedën me rezultat 1:0, ndërsa dje Renova dhe Shkupi luajtën baraz 0:0. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP