Jasir Asani 4 vite me Partizanin

Klubi i Partizanit nga Tirana njofton arritjen e marrëveshjes me Jasir Asanin. Sulmuesi i talentuar 22 vjeçar ka nënshkruar sot një kontratë 4 vjeçare me 15-të herë kampionët e Shqipërisë. Menjëherë sapo ka firmosur kontratën me të kuqtë, lojtari është prezantuar në ambientet e klubit. Asani është një lojtar i formuar në akademinë e klubit të Vardar, skuadër me të cilën ka fituar edhe 2 tituj kampion në Maqedoni.

Gjithashtu ai ka qenë pjesë e kombëtareve të moshave të Maqedonisë , por në fund zgjodhi ekipin U -21 të Shqipërisë, falë edhe nënshtetësisë shqiptare.

“Jam shumë i lumtur që nga sot jam pjesë e Partizanit , një klub i madh në Shqipëri. Premtoj të jap maksimumin tim për të ndihmuar skuadrën në arritjen e objektivave dhe të bëjmë një prezantim pozitiv në Evropë. I premtoj tifozëve të Partizanit se do të jap maksimumin ti gëzoj në çdo ndeshje”, ka thënë Asani. /Portalb.mk/

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP