Kandidati i TMRO-së për kryetar komune të Aerodromit është regjistruar si person i vdekur!

Nga partia e TMRO-së të Vanço Shehtanskit dyshojnë në parregullsitë zgjedhore sepse kandidati i tyre për kryetar komune të Aerodromit është i regjistruar si i vdekur.

Në kërkesën TMRO-së për lëshimin e një certifikatë nga Gjykatën Themelore e Manastirit, kanë marrë përgjigje me shkrim se personi është i vdekur.

Edhe pse personi është gjallë dhe i shëndoshë , thonë nga partia, dhe shtojnë se në këtë mënyrë, kandidatit të tyre I.P. i është pamundësuar paraqitja e kandidaturës.

“Ende pa filluar, zgjedhjet lokale po tregojnë se do të ndiqen nga një sërë parregullsishë, të cilat ndikojnë drejtpërdrejt në rezultatet e zgjedhjeve”, shtojnë nga kjo parti.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP