Avokado – përbërës i ushqimit tuaj

Avokadot nuk janë të mbushura vetëm me vitamina dhe minerale, ato në përbërje kanë dhe një sasi të lartë të proteinave dhe yndyrë më pak.

Kjo përbërje e bën avokadon një ushqim të mahnitshëm që mund ta përfshini në dietën tuaj të lehtë.

5133f77bd9127e3d22007b79._w.540_s.fit_

green-goddess-grilled-cheese-side

Avacado Recipes Pinapple Smoothie

Natyra e ka krijuar këtë frutë të mrekullueshëm të cilin mund ta përdorni lehtë në të gjitha ushqimet tuaja, duke nisur nga ushqimet kryesore deri tek desertët, transmeton Klan Kosova.

Nëse e keni çdo ditë avokadon në përbërjen e ushqimeve të juaja, do të keni përfitime të mëdha nisur nga shëndeti dhe ushqimet e shijshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP