Tetovë, vidhen 25.000 euro në një automjet

Autorë të panjohur nga automjeti “Folksvagen turan” me targa zvicerane i parkuar në Tetovë vodhën mbi 1,6 milionë denarë.

Autorët e thyen xhamin e derës së djathtë të përparme dhe pas kërkimit të plotë nga brendësia e automjetit, pronësi e B.K. (41) nga Poroji, morën një çantë ngjyrë kafe në të cilën ka pasur 25 mijë euro, portofol me 1.700 franka zvicerane, telefon mobil, dy kartela bankare, letërnjoftim francez, patentë shofer, Vizë-C dhe çelësi nga një dhomë hoteli.

Me gjërat e marra, siç informon zëdhënësi i SPB Tetovë, Marjan Josifovski, autorët të pavërejtur nga askush, u larguan nga vendi në mënyrë joligjore duke përfituar dobi të përgjithshme pronësore e cila vlerësohet në 1,6 milionë denarë, ndërkaq dëmi i shkaktuar material paraqet 10 mijë denarë.

Është kryer ekspertizë e plotë, po ndriçohet paraqitja dhe po punohet në zbulimin e kryesve.

Automjeti ishte parkuar në rrugën “Marshall Tito” në Tetovë. Vjedhja është kryer dje në periudhën prej 19:30 deri në orën 24.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP