Zyrtare: Konfirmohet rimeçi i madh i boksit (FOTO)

Boksieri Tony Bellew ka konfirmuar marrëveshjen e revanshit me David Haye.

Bellew fitoi duelin e tyre të parë.

Por, ka bërë të ditur se ata kanë arritur marrëveshje për t’u ndeshur sërish.

“Të obligoj David Haye, a je i lumtur? Tani më li të qetë me familjen time. Shihemi së shpejti”, shkroi Bellew në Twitter.

Dyshja u takuan në mars të këtij viti ku Haye pësoi humbje me nokaut.

Ish kampioni i botës pësoi frakturë në thembër në raundin e gjashtë por arriti të vazhdojë luftën para ndërprerjes në raundin e 11-të.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP