Vjedhje në një këmbimore në Saraj, është plagosur pronari

Tre persona të panjohur, prej të cilëve njëri i armatosur me pushkë automatike, ndërsa tjetri me armë, mbrëmë rreth orës 20:20 kanë kryer plaçkitje ndaj pronarit të këmbimores në QT “Saraj” në Shkup.

Siç informojnë nga MPB-ja, plaçkitja është kryer para këmbimores.

Ndaj pronarit të këmbimores është gjuajtur me armë zjarri, me ç’rast është lënduar në pjesën e të dy këmbëve, ku më pas me automobil është transferuar në Qendrën e Urgjencës në Shkup për t’i ofruar ndihmë mjekësore.

SPB Shkup ndërmerr masa për zbardhje të tërësishme të rastit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP