Letra e një të riu drejtuar politikanëve

Blerton Arslani

Blerton Arslani

Thënie hyjnore: ” Dhe thuani njerëzve fjalë të mira dhe të bukura ! ”

Jetojmë në qytetin e bukur që na fali Perëndia me mëshirën e tij.

N’qoftëse meditojmë në atë që na rrethon do të gjejmë bukuri dhe mëshirë çka e kupton i dituri, i madhi i vogli dhe të gjithë. Vallë a meritojmë që kësaj dhuntie t’i mbështesim diçka të pahijshme ?! Të pahijshmet në jetë janë shumë por të gjithë kthehen tek fjala, vepra dhe besimi. Jemi në ciklin e zgjedhjeve në tokën e bukur strugane që është e zakonshme garimi mes subjekteve politike me atë që është legale ndoshta edhe me atë që është jolegale.

Por unë kam të drejtë të shpreh atë që ndjej, siç e dim gjuha e politikanëve shumë herë fitohet nga epshi, ambicjet, mbrojtja e gabimeve, dembelisë, paaftësisë dhe kthehet në një pus të errët, i cili bëhet normalitet tek të gjithë moshat.

Ajo që unë dua të them është me fjalë të shkurtra: Kundërshtari jot nuk është armiku jot, zgjidhni fjalët për kritik dhe le t’u prinë veprat para fjalëve, zgjëroni zemrat sepse toka e Zotit është e gjërë.

Mbarësia qoftë mbi të drejtën dhe ata që jetojnë me të !

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP