Probleme tek Reali, dëmtohet ‘ylli’ i skuadrës (FOTO)

Pas fitores 3-0 ndaj APOEL-it, Real Madrid ka marrë lajmin e keq pasi është dëmtuar Mateo Kovacic.

Mesfushori i Real Madridit ka pësuar një problem muskulor në pjesën e parë të ndeshjes në Ligën e Kampionëve.

Ish ylli i Interit u desh të largohej nga loja mes lotëve pas vetëm 25 minutash lojë në “Santiago Bernabeu”.

Ditën e sotme Kovacic pritet të kryejë ekzaminimet mjekësore për të përcaktuar shkallën e dëmtimit që nuk duhet i lehtë.

Trajneri Zinedine Zidane e zëvendësoi kroatin me gjermanin Toni Kroos.

Image

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP