PDSH shpalli kandidaturën për Qytetin e Shkupit (FOTO)

Partia Demokratike Shqiptare ka vendosur që Bekim Fazliu të jetë kandidat i PDSH-së për kryetar të Qytetit të Shkupit për zgjedhjet lokale të 15 tetorit, kurse për bartës liste të këshilltarëve është zgjedhur, Idriz Ajrullau, njofton Portalb.mk.

Bekim Fazliu në dy mandatet e fundit ka qenë deputet i PDSH-së në Kuvendin e Maqedonisë, ish-kryetar i komunës së Sarajit dhe këshilltar në Qytetin e Shkupit.
Bekim Fazliu


Ndryshe, 
sot shpallen kandidaturat për kryetar dhe këshilla komunal ndërkohë që fushata zgjedhore për lokalet e 15 tetorit do të nis më 25 shtator.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP