Qeveria zgjodhi drejtorët e bordit të “Telekomit Maqedonas”, mes tyre edhe Zamir Mehmeti, vëllau i Ermira Mehmetit

Qeveria ka zgjedhur drejtorët e bordit të “Telekomit të Maqedonisë”, mes të cilëve edhe Zamir Mehmeti aktivisti i “Revolucionit të Larmë” dhe njëherit i njohur edhe si vëllai i ish-deputetes Ermira Mehmeti.

Mes të propozuarve janë: Goran Trajanovski, që duhet të zgjidhet edhe drejtor kryesor operativ, më pas Sasho Velevski, Zamir Mehmeti për anëtar i pavarur, jo ekzekutiv. Në të njejtën detyrë edhe Divna Eftimovska, ndërsa duhet të rizgjidhen Aneta Simeska dhe Nazim Bushi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP