Pothuajse 60% e qytetarëve janë të kënaqur me qeverinë e re

Sipas rezultateve të anketës së Televizionit Tellma, 58.9 e qytetarëve të Republikës së Maqedonisë janë të kënaqur me punën e Qeverisës së re të udhëhequr nga LSDM-ja, shkruan Fokus.mk., njofton Portalb.mk.

Përqindja e atyre që nuk janë të kënaqur nga Qeveria është 34.9, ndërsa të tjerët nuk kanë dhënë përgjigje.

Anketa është zbatuar në bashkëpunim me Qendrën maqedonase për bashkëpunim ndërkombëtar, ndërsa anketa është zbatuar nga periudha prej katër deri njëmbëdhjetë shtator.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP