Anketa e TV Tellmës: LSDM-ja për herë të parë me vlerësim më të lartë në krahasim me VMRO-DPMNE-në

Televizioni Tellma sot filloi me publikimin e anketave që janë zbatuar në bashkëpunim me Qendrën maqedonase për bashkëpunim ndërkombëtar për rejtingun e partive politike dhe liderët e tyre, shkruan Fokus.mk, njofton Portalb.mk.

Sot janë publikuar vetëm një pjesë e rezultateve ku për herë të parë pothuajse pas 10 vjetësh LSDM-ja është para VMRO-DPMNE-së, ndërsa dallimi është më i madh nga ndonjë gabim i mundshëm.

Vlerësim më të madh mes liderëve të partive më të mëdha politike ka kryeministri Zoran Zaev, i cili e kaloi liderin e VMRO-DPMNE-së, Nikollla Gruevskin i cili ishte çdoherë i pari.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP