PPD zgjodhi kandidatin për Komunën e Bogovinës

Partia për Prosperitet Demokratik ka bërë të ditur se profesori Vebi Xhemaili do të jetë kandidat i kësaj partie për kryetar të Komunës së Bogovinës, përcjell Portalb.mk.

Profesor Vebi Xhemaili është një ndër themeluesit e PPD-së.Gjithashtu është ndër themeluesit e Universitetit të Tetovës ku aktualisht është i angazhuar si profesor i regullt i Historisë.Ka ushtruar detyrën e Kryetarit të Komunës së Bogovinës në periudhën 1996-2000 dhe është pjesmarës direkt në shumë veprimtari me vlera kombëtare, thuhet në njoftimin për media nga PPD.

 

One thought on “PPD zgjodhi kandidatin për Komunën e Bogovinës

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP