Tre të vrarë gjatë një sulmi vetëvrasës para stadiumit për kriket në Kabul

Së paku tre persona e humbën jetën, mes të cilëve edhe një polic, ndërsa pesë janë lënduar, gjatë një sulmi vetëvrasës me bombë para stadiumit për kriket në kryeqytetin afgan, Kabul.

Sulmi është kryer gjatë ndeshjes. Sulmuesi vetëvrasës ka pasur për qëllim të hyjë në stadium, por ishte ndaluar nga policia për shkak të kontrollit dhe e ka aktivizuar mjetin shpërthyes para hyrjes. Në atë mënyrë është shmangur një tragjedi më e madhe, transmeton MIA.

Agjencia Amak, e cila është e lidhur me grupin Shttei islamik, kumtoi se sot në Kabul është kryer sulm kundër pjesëtarëve të forcave afgane të sigurisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP