LSDM afër përzgjedhjes së kandidatit për Komunën Qendër

Siç bëjnë të ditur nga “MKD”, Lidhja Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM) sonte do të vendos përfundimisht që për kandidat të saj për Komunën Qendër të shpall Sasha Bogdanoviq, njofton Portalb.mk.

Sasha Bogdanoviç është kryetari i Këshillit Organizues të LSDM-së në Komunën Qendër dhe shef i shtabit zgjedhor për zgjedhjet lokale të 15 tetorit.

Bogdanoviç ka rrugëtim të lehtë sepse do të gëzojë mbështetjen e Andrej Zhernovski i cili u largua nga kandidatura e pavarur e tij për Komunën Qendër.

Përndryshe, më 14 shtator shpallen kandidaturat për kryetar dhe këshilla komunal ndërkohë që fushata zgjedhore për lokalet e 15 tetorit do të nis më 25 shtator.

LEXO: A u ndërrua Çairi për Shkupin ndërmjet BDI-së dhe LSDM-së? Sqarohet Osmani

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP