Komuna Qendër, Zhernovski largohet nga kandidimi dhe do të mbështesë LSDM-në

Andrej Zhernovski është larguar nga kandidatura për Komunën Qendër dhe për këtë komunë do të mbështes kandidatin e Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë (LSDM), ka bërë të ditur kryeministri Zoran Zaev në emisionin “Otvoreno”, njofton Portalb.mk.

Largimi i tij nga kandidatura ka ardhur si pasojë e përfshirjes së tij në pushtetin qendror.

“Me Andrej Zhernovskin shumë vjet kemi pasur bashkëpunim të mirë. Jemi marrë vesh, do të bëhet pjesë e pushtetit qendror, do të largohet nga kandidimi i tij për kryetar komune dhe do të qëndrojë pas kandidatit të LSDM-së”, tha Zaev, ndërkohë që LSDM ende nuk ka shpallur kandidaturën për këtë komunë.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP