Mbappe mbrëmë vendosi një rekord i cili vështirë se do të arrihet nga dikush tjetër

Francezët nuk janë kursyer kundër Celtic duke fituar 5-0 ndeshjen e parë të Grupit B. Suksesi ka ardhur falë treshes Cavani, Neyma dhe Mbappe.

Ka qenë pikërisht ky i fundit që ka vendosur një rekord të ri në kompeticionin europian më të rëndësishëm për klube, një rekord që ka pak mundësi të thyhet në vitet e ardhshme, përcjellë albeu.com

Mbappe me golin e realizuar është bërë adoleshenti i parë në historinë e Champions League që ka shënuar dy gola në këtë kompeticion me dy skuadra të ndryshme.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP