“Sojuz MS-06” mbërriti në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës

Anija ruse e hapësirës “Sojuz MS-06” me ekuipazh treanëtarësh, pas gjashtë orëve fluturim, në mëngjesin e sotëm mbërriti në Stacionin Ndërkombëtar të Hapësirës (SNH).

Misioni i komandantit, Alekdandar Misurkin dhe inxhinierët Mark Vande dhe Xho Akabo nga NASA do të zgjasë 167 ditë.

Nga korriku në SNH-së janë astronautët e NASA-s, Rendli Bresnik, rusi Sergej Rijazanski dhe Paolo Nespoli nga Agjencia Evropiane e Hapësirës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL