Në hovin e uraganit Irma jetën e kanë humbur gjithsej 55 njerëz

Si pasojë e uraganit Irma deri më tani në Florida jetën e kanë humbur 12 persona, me çka bilanci i viktimave është rritur në 55.

Zëdhënësi i guvernatorit të Floridës, Mekinli Luis, theksoi se gjashtë persona kanë humbur jetën në aksidente trafiku, katër gjatë përgatitjeve për motin e keq, një person ka vdekur nga shoku elektrik, ndërsa një tjetër nga ataku në zemër.

Në Karolinën Jugore jetën e kanë humbur katër persona, ndërsa në Xhorxhia dy.

Sipas të dhënave zyrtare, në Ishujt Karaibe jetën e kanë humbur 37 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP