Kërcënim i rremë për bombë afër katedrales “Sagrada familia” në Barcelonë

Policia spanjolle kumtoi se operacioni i sotëm antiterrorist në Barcelonë është ndërmarrë për shkak të një denoncimi të rremë për bombë të vendosur.

Një pjesë e mediave spanjolle publikuan se janë arrestuar dy persona.

Policia në Tuiter publikoi se nuk ka pasur arrestime dhe se është normalizuar situata.

Paraprakisht, si pjesë e operacionit antiterrorist policia spanjolle, mbrëmë e ka rrethuar rajonin rreth katedrales “Sagrada familia” i ka evakuuar vizitorët dhe e ka mbyllur stacionin e afërt të metrosë.

Sipas policisë, operacioni është ndërmarrë pasi që është vërejtur një automjet i dyshimtë, një furgon i parkuar në afërsi të katedrales.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP