Basha: Fjalimi i Ramës, reminishencë e së kaluarës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha e ka cilësuar si paraqitjen “më boshe e sipërfaqësore” fjalimin e kryeministrit Rama në seancën e kësaj të hëne në Parlament.
“Për një brez më të vjetër, ky fjalim ishte një reminishencë e fjalimit që mbahej dikur nga byroja politike. Kjo është e pafalshme për çdo kryeministër, edhe për Edi Ramën”, ka deklaruar Basha, transmeton Top Channel.

Ai është shprehur se, një numër i madh shqiptarësh nuk kanë asnjë pritshmëri nga Edi Rama dhe kjo sipas tij është një turp, sepse ai ka çelësat e qeverisjes në dorë.

“Është ai që nuk tha asnjë fjalë të vetme për 300 mijë vendet e punës që premtoi. Nuk i përmendi, por çoi në mërgim 300 mijë shqiptarë. Jemi një vend me ekonomi të shkatërruar, me çmime të rritura, pa shërbime shëndetësore”, ka thënë Basha.

Për kreun e partisë më të madhe të opozitës, qeveria “Rama 2” bën sikur s’e njeh atë “Rama 1” dhe refuzon të mbajë përgjegjësi.

“Roli i tij është t’iu tregojë shqiptarëve përse në këto 4 vjet e shkatërroi Shqipërinë. Por Edi Rama nuk i ka këto përgjigje. Ai është në krye të aleancës më të rrezikshme në këto vite, asaj të politikës me krimin dhe kjo është një shfaqje e shëmtuar. Ky Parlament është një produkt i aleancës së Edi Ramës me krimin”, ka thënë Basha.

Ai ka shtuar se, misioni i opozitës do të jetë t’u kthejë shqiptarëve shpresën dhe kjo, sipas tij, “nuk mund të ndodhë me këtë teatër kukullash”.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP