Akademia e Shkencave e Shqipërisë ngre një komision ad hoc me 13 anëtarë

Akademia e Shkencave të Shqipërisë ka zhvilluar sot një mbledhje të jashtëzakonshme duke miratuar ngritjen e një komisioni ad hoc me 13 anëtarë.

Komisioni do të bëjë propozime për reformimin e Akademisë së Shkencave.

Më pas paketa e propozimeve nga komisioni i ngritur do ti paraqitet kryeministrit Edi Rama.

Ndërkohë në fjalën e tij, kryetari i Akademisë së Shkencave Gudar Beqiraj tha se Akademia nuk ka qenë kurrë e kalbëzuar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP