Një traktorist e ka humbur jetën në fshatin Gabrovo të Delçevës

Në një aksident me traktor e ka humbur jetën një banor 42 vjeçar nga fshati Gabrovo i Delçevës. Sipas informacioneve nga SPB Shtip, aksidenti ka ndodhur dje te vendi Kremenjaça në rrugën e fshatit Gabrovo.

“Deri te aksidenti ka ardhur pasi B.D. i lindur në vitin 1975 i cili e ka drejtuar traktorin dhe i cili ishte me rimorkio dhe i ngarkuar me drunj, e kishte humbur kontrollin ndaj tij dhe kështu traktori është përmbysur me ç’rast B.D. ka rënë nga traktori dhe mbi të ka rënë rrota e majtë e pasme. B.D. ka ndërruar jetë në vendin e ngjarjes”, theksoi Gordana Panajotova, zëdhënëse e SPB Shtip.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP