Haradinaj merr zyrtarisht drejtimin e Qeverisë së Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, sot e ka marrë zyrtarisht drejtimin e Qeverisë së Kosovës.

Pranim-dorëzimi i detyrës është bërë në një ceremoni solemne nga ish- kryeministri, Isa Mustafa te kryeministri i ri i vendit Ramush Haradinaj.

Mustafa me këtë rast i ka dorëzuar një përmbledhje të punës të cilën kabineti i tij i ka përfunduar gjatë kohës sa ishte në këtë detyrë.

Siç është bërë e ditur në njoftimin për media nga zyra e kryeministrit të Kosovës, Haradinaj, me rastin hyrjes në detyrë e pret sot në takim ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Greg Delavju, i cili njëherësh është takimi i parë si kryeministër.

Haradinaj është zgjedhur kryeministër me 61 vota gati tre muaj pas zgjedhjeve të 11 qershorit.

Kjo qeveri numëron gjithsej 21 ministri.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP