Tetë të vrarë gjatë një sulmi të armatosur në Teksas

Flamuri i Shteteve të Bashkuara të Amerikës

Shtatë persona janë vrarë kur një burrë ka hapur zjarr në një shtëpi në qytetin Plano, në shtetin federal amerikan Teksas.

Sulmuesi është likuiduar nga policia. Dy persona janë lënduar në këtë incident dhe janë dërguar në spital.

Tani për tani nuk dihen shkaqet e sulmit dhe në vijim është hetimi.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP