Kurti, Qeverisë Haradinaj: Turp të keni

Seanca e jashtëzakonshme e Kuvendit të Kosovës ka filluar me fjalimin e ish-liderit të Vetëvendosjes, Albin Kurti, i cili i ka bërë thirrje Qeverisë që të mos i sjellë në Parlament temat e mëdha si demarkacionin e asociacionin.

Kurti e ka kritikuar Qeverinë e re për dhënien e Ministrisë së Bujqësisë Listës Serbe, shkruan Koha.

“Vendosën ta bëjnë ministër të Bujqësisë një serb, ministër nga Lista Serbe, të atij Beogradi që kurrë nuk ka kërkuar falje për krimet e luftës së fundit. Kjo Qeveri që u bë Qeveri e sekserëve. Thanë se kanë premtuar fonde pafund për bujqësi e tash atë ia kanë dhënë Listës Serbe. Turp të ju vijë”, tha Kurti.

Ai ka drejtuar akuza edhe për numrin e madh të ministrive në Qeverinë Haradinaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP