Tripletë e Messit, ‘Manita’ e Barçës

Barcelona fiton me rezultatin e thellë 5-0 në derbin ndaj Espanyol dhe bind të gjithë me lojën e saj, tre ditë para përballjes me Juventusin, për Champions League.

Lionel Messi ishte ylli i mbrëmjes, duke shënuar tre golat e parë të takimit, çka solli më pas dorëzimin e kundërshtarit, transmeton Top Channel.

Gerard Pique dhe Luis Suarez ishin autorët e golave të tjerë për katalanasit, të cilët tani kryesojnë të vetëm kampionatin.

Në këtë mbrëmje, krahas ‘Manita-s’, debutuan edhe dy nga afrimet verore të Barcelonës, Paulonho dhe Dembele, ndërkohë që ky i fundit asistoi edhe golin e Suarezit.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI MOBIL