Ia huq ministri i Drejtësisë: Premton rritje të krimit dhe korrupsionit

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka thënë se do të angazhohet për një qasje profesionale, transparente, për respektim të diversitetit, të drejtave të njeriut dhe mundësive të barabarta.

Por ai më tej në një postim në Facebook, ia ka huq duke thënë se së bashku me kolegët e tij do të angazhohet për forcimin e sundimit të së drejtës, krimit të organizuar dhe korrupsionit, transmeton Klan Kosova.

Këtë lëshim ai e ka përmirësuar menjëherë.

Ky është postimi që kishte bërë ministri Tahiri bashkë me lëshimin.

Ministri i ri i Drejtësisë, Abelard Tahiri

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP