Ja pse duhet të lyeni flokët me Nutella (VIDEO)

Për shumë nga ju pushimet e verës kanë mbaruar dhe i jeni rikthyer aktiviteve të përditshme, si impenjimeve në punë, në familje e më gjerë.

Pasi patët mundësi të relaksoheshit dhe të bëheshit gati për startin e ri të shtatorit, të njëjtën gjë duhet të bëni edhe me pamjen tuaj..kështu që një e lyer e flokëve nuk do të ishte ide e keqe. Ndoshta po mendoni për një takim sa më të shpejtë me parukieren tuaj, por ekpsertët e modës nga Lindja e Mesme propozojnë një mënyrë shumë interesante e cila po bën xhiron e rrjeteve sociale: të lyesh flokët me Nutella.Pavarësisht përmbajtjes me vaj palme apo spekulimeve të ndryshme, mesa duket Nutella është mëkat i ëmbël jo vetëm për gojën, por edhe për skalpin e flokët.

Duke qenë se përbërësit kryesorë të Nutellas janë gjalpi i kakaos dhe lajthitë, ata shërbejnë singjyrues natyralë dhe u japin flokëve flokëve tuaj hije karamel dhe lajthi, si dhe rigjenerojnë majat e flokëve. Për më tepër ndiqni videon e mëposhtme:

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP