Në Sevilja evakuohen 500 persona

Të paktën 500 persona janë evakuuar nga shtatë vende në provincën spanjolle Sevilje për shkak të zjarrit.
Ministrja rajonale e Drejtësisë e Andaluzisë, Roze Agilar theksoi se banorët janë evakuuar për shkak të preventivës.
Qytetarët janë evakuuar gjatë natës, ndërsa rreth 120 persona janë vendosur në bibliotekat publike, qendrat sportive dhe shkolla.
Më shumë se 130 zjarrfikës po përpiqen ta shuajnë zjarrin.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP