Sugareski: janë kryer 48% e punëve në autostradën Ohër-Kërçovë, duhet të zgjatet marrëveshja

Ministri i Transportit dhe Lidhjeve, Goran Sugareski tha se pas zgjedhjeve lokale në vend do të duhet të nënshkruhet një aneks marrëveshje të re për vazhdimin punëve në autostradën Ohër-Kërçovë sepse e njëjta nuk do të përfundojë deri më janar të vitit 2018 ashtu siç ishte premtuar.

“Deri më tani janë kryer 48% të punëve dhe menjëherë pas zgjedhjeve duhet të vazhdohet marrëveshja me një ankes të ri” tha ministri.

Ai tha se prioritet i qeverisë do të mbetet edhe autostrada Shkup – Bllacë, por në fillim do të duhet të bëhet riprojektim në disa pjesë të kësaj autostrade.

Në 100 ditën e punës së re të qeverisë Sugarski tha se ministria e transportit ka arritur të thithë 188 milion euro mjete të pakthyeshme nga bashkimi evropian me qëllim për ndërtimin e hekurudhave dhe rrugëve të reja.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP