Kallëzim penal për tre shkupjanë të cilët kanë plaçkitur pompën e benzinës

Kundër tre shkupjanëve është parashtruar padi penale për shkak të dyshimit bazë se kanë bërë vepër penale “plaçkitje”.

Ata dyshohen se më 6 shtator e kanë plaçkitur pompën e benzinës në autostradën Veles-Shkup kur me kërcënim me armë kanë marrë rreth 30.000 denarë nga e punësuara.

Kallëzimi penal është parashtruar kundër A.A (24), L.J. (18) dhe D.D. (26). Që të tre ishin dakorduar të takohen në hapësirën e parkimit në rrugën “Mitropolit Teodosij Gologanov” që më pas të kryejnë plaçkitjen në pompën e benzinës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP