Sa kushton prerja e flokëve nëpër botë? Zvicra do ju habisë (FOTO)

Nëse keni në plan të prisni flokët, Zvicra nuk është vendi që duhet ta bëni këtë.

Në një analizë të bërë nga “BusinessInsider” në lidhje me prerjen e flokëve, se në cilin vend kushton më lirë dhe ku më pak, Zurih qëndron e para me një çmim prej 62 dollarësh.

Ndërsa në mesin e shteteve që kanë çmim të lartë për prerjen e flokëve qëndron edhe Oslo, Norvegji (48.10 dollarë), Kopenhaga, Danimarkë (45.10 dollarë) e kështu me radhë.

Por nëse të presësh flokët në këto vende është shumë e shtrejntë , të jesh parukier është shumë fitimprurëse në këto shtete.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP