SHBA i uron Maqedonisë: Do t’ju përkrahim edhe në të ardhmen

“Tashmë 25 vet punojmë bashkarish për përkrahje të aspiratave të Maqedonisë për hyrje në BE dhe NATO”, thuhet në telegram urimin e sekretarit shtetëror të Amerikës, Reks Tillerson, me rastin e 8 shtatorit, Pavarësisë së Maqedonisë duke premtuar se do ta përkrahin Qeverinë edhe në të ardhmen, njofton Portalb.mk.

“Në emër të Qeverisës së Shteteve të Bashkuara të Amerikës paraqet kënaqësi që popullit të Maqedonisë t’ia përcjell uratat më të mira me rastin e 26-vjetorit të pavarësisë. SHBA krenohet me miqtë dhe partnerët strategjik të Maqedonisë. I përshëndesim aktivitetet që i ndërmori qeveria e re duke treguar përkushtim ndaj parimeve demokratike. SHBA do të vazhdojë t’i përkrah përpjekjet e Maqedonisë për realizim të reformave, të nevojshme që të sigurojë vendin e saj në familjen euroatlantike”, vlerësoi më tej Tillerson.

Nga atje përfundojnë duke thënë se me padurim presin që bashkëpunimi të vazhdon edhe më tej.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP