Aerodrom, me sulme verbale dhe fizike u soll referendumi për emigrantët (VIDEO)

Mbledhja e fundit e Këshillit Komunal të Aerodromit ku u miratua vendimi i referendumit për vendosje të emigrantëve ka rezultuar edhe me sulme verbale e fizike prej anëtarit të VMRO-DPMNE-së kundrejt anëtarit të LSDM-së, njofton Portalb.mk.

Derisa këshilltari i LSDM-së, Marko Danilloski ka folur, këshilltari i VMRO-DPMNE-së, Aleksandar Shehtanski është përpjekur që ta sulmojë verbalisht dhe fizikisht të parin.

Gjatë tërë kësaj kohe kryetari i Këshillit as nuk e ka qortuar e as ndaluar këshilltarin e VMRO-DPMNE-së.

Irritimi te VMRO-DPMNE-ja është i madh, i pengon fakti se sollën Strategjinë për integrim të emigrantëve në periudhën vjetore 2008-2015.

Siç edhe vlerësuan për Portalb.mk ditë më parë njohësit e çështjeve emigruese, Ixhet Memeti dhe Mersiha Smiloviç, problemi me emigrantët keqpërdoret nga VMRO-DPMNE për të nxitur urrejtje etnike dhe fetare.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP