Këshilli i Komunës së Aerodromit solli vendim për shpalljen e referendumit për vendosjen e emigrantëve

Këshilli i Komunës së Aerodromit në seancën e sotme solli vendim që të shpallet referendum lidhur me çështjen e vendosjes dhe integrimit të emigrantëve në territorin e Komunës.

Referendumi, siç informojnë nga Komuna, do të mbahej së bashku me zgjedhjet lokale të caktuara për më 15 tetor të këtij viti, me qëllim që të mos krijohen shpenzime plotësuese.

Vendimin nuk e mbështetën këshilltarët e grupit këshillues të LSDM-së.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Të nderuar komentues! Duke mos dashur të cenojmë opinionet tuaja, lutemi që ato të mos përmbajnë gjuhë të urrejtjes, fyerje dhe ofendime personale dhe të jenë në lidhje me shkrimin, apo temën për të cilën komentohet. Në të kundërtën, nuk do të publikohen. Ju falenderojmë që na ndiqni dhe ju ftojmë të vazhdoni të jeni pjesë e Portalb.mk

*

VERZIONI DESKTOP